Kaip pakabinti paveikslą?

Klausimas, kaip pakabinti paveikslą, iškyla tada, kai jau tampame meno dirbinių savininkais. Viskas priklauso nuo to, kokia vieta būste jam numatyta. Meno kūrinių įsigyjimas gali būti spontaniškas (pamatome paveikslą ar fotografiją, ideliai tiksiantį miegamajam ar svetainei) arba apgalvotas (kai žinome, kokio autoriaus, tematikos ar spalvinės gamos kūrinys puikiai papildytų interjerą). Kitas atvejis, kai kūrinys gaunamas dovanų ir ieškoma, kur jis labiausiai tiktų (arba giliai paslepiama, nes netinka niekur arba nepatinka - visiškai nesutampa dovanotojo ar apdovanotojo meniniai skoniai).

Kai atrodo, jog tam tikroje būsto to vietoje gerai atrodys reprodukcija, o gal netgi originalas, belieka teisingai jį pakabinti.

Apsiginklavę po ranka papuolusiais instrumentais, skubate įkalti vinį. O ar jūs apskritai žinote, kiek egzistuoja skirtingų būdų pakabinti paveikslą?

Žinoma, pats paprasčiausias iš jų - naudojant paprasčiausias vinis ir kabliukus. Tačiau taip pat galima palubėje nutiesti troselį, prie kurio tvirtinamos virvutės ir nuleidžiamos. Tinka, kai reikia pakabinti daug paveikslų. Paveikslus galima tvirtinti naudojant skaičiaus "8″ formos kabliukus, pritvirtintus prie vamzdžio arba paprasčiausiai statyti ant trikojų. Jeigu norite, kad paveikslas būtų prispaustas prie sienos, stipriai įtempkite tvirtinimo siūlą (kaip lanko timpą). O jeigu norite, kad sienos atžvilgiu paveikslas kabėtų kampu - atlaisvinkite virvę (kuo silpnesnis įtempimas, o tvirtinimo kilpos žemesnės, tuo didesnis pasvirimo kampas).

Kabliukai ir plieniniai "siūlai" tinka tuo atveju, jeigu nenorite į sieną kalti vinies arba nežinote, ar pasirinktoje vietoje paveikslas kabės nuolat. Tokiu atveju paveikslą galite tiesiog perstumti į kitą vietą. Kaip tvirtinamos galerinės sistemos? Plieniniai 22 mm skersmens vamzdžiai tvirtinami prie lubų laikikliais, kurie sudaryti iš vamzdžio fragmentų, geležinių virbelių ir nedidelių plieninių plokštelių, suvirintų tarpusavyje, ir paprastai nudažomi sidabro spalvos emaliu. Paveikslai kabinami skaičiaus "5″ formos kabliukų pagalba.

"Klasikiniu" tvirtinimo būdu naudojamasi galerijose bei parodų salėse. Paveikslai tvirtinami prie medinio profiliuoto karkaso (tuo atveju, jeigu patalpos paviršiai yra nelygūs, erkeris apvalus ar ovalo formos, naudojamas lankstusis karkasas), siūlų ir nailoninio valo pagalba. Šis būdas naudojamas, jeigu vienoje patalpoje yra keletas paveikslų, - vienai reprodukcijai pakabinti geriau rinktis kitą būdą. Beje, pats karkasas gali būti dažomas prie kitų interjero detalių tinkančia spalva. Tokį bėgelį (0,5 - 1cm )galima nusipirkti statybinių prekių parduotuvėse arba ten, kur prekiaujama karnizais.

Jeigu toks paveikslų tvirtinimo prie sienos būdas jums atrodo per sudėtingas, patariame naudoti sienines paneles. Kažin ar norėsis gadinti medinę ar medžiaginę sienų apdailą, tad tikrai pravers apdailos panelės, prie kurių paveikslą galima tvirtinti kabliuku. Žinoma, tuo reikia pasirūpinti dar planuojant patalpų apdailą, bet užtat vėliau paveikslus bus galima lengvai pritvirtinti, prikabinus prie virvutės ar plonos vielos, kuri savo ruožtu tvirtinama prie kabliukų, įrengtų sieninėje panelėje. Tai paprasta ir skoninga.

Tuo atveju, jeigu norimas pritvirtinti paveikslas neturi ypatingos vertės, būsto sienos neatrodo itin vertintinos, o jūs - ne itin aistringas dailės kūrinių mėgėjas, tikriausiai visos tvirtinimo būdų subtilybės atrodys jums beprasmės, tokiu atveju paprasčiausia yra tiesiog įkalti į sieną vinį. Atliekant remontą, skylutę reikės paprasčiausiai užglaistyti. Paveikslas pritvirtinamas už virvelės, ši rišama paveikslo nugaroje prie šoninių rėmų. Jei darbas masyvus, virvelė turi būti tokio stiprumo, kad jį išlaikytų.

Nedidelį paveikslą pakabinti galima ir be plaktuko. Prie kartono gabaliuko priklijuokite kabliuką (arba privirtinkite kitu būdu), po to kokybiškais klijais priklijuokite kartoną prie sienos. Galima naudoti specialius prie sienos klijuojamus kabliukus. Skylių nebus, bet ir didelių sunkių paveikslų neišlaikys. Be to, nuimant gali nusilupti su visais dažais.

Prie dažytų sienų paveikslą galima priklijuoti karštais klijais. Jais galima klijuoti ir ant betoninės sienos, medžio, stiklo paviršių, tik ne ant tapetų. Nuėmus paveikslą, klijai liks kitoje paveikslo puseje , o siena liks švari.

Ištapetuotą sieną galima kryžmai įpjauti peiliu, atlenkti tapetų kraštus ir ant švaraus betoninio paviršiaus užlašinti klijų. Į juos įstatyti šiek užlenktą kanceliarinį smegtuką ir stipriai prispausti prie sienos. Užlenktus tapetų galus patepti klijais ir vėl atsargiai užklijuoti, taip paslepiant smeigtuką.

Kamštinės dangos skrituliukas, klijai, plona vinutė - viskas, ko reikės norint pakabinti fotografiją, kalendorių ar nedidelį estampą. Kamštinis skrituliukas su įsmegta į jį vinute paprasčiausiai priklijuojamas prie tapetų.

Jei ant paveikslo nėra jokių požymių už jo jį kabinti, galima prie šonų pritvirtinti mažas vinutes ir tarp jų ištempti virvutę.

Pastaruoju metu madinga dėstyti paveikslus ant stovo ar molberto. Taip sukuriama kūrybinga ir romantiška atmosfera (lyg dailininkas ką tik pabaigė tapyti).

šaltinis: Vėtytų mėtytų kampelis


Dailininkas on Google Plus
Dailininkas on Facebook
Facebook
MasterCard Visa Discover American Express